Wpis

Chcesz dowiedzieć się jak rozpocząć pracę ze stopniami w swojej drużynie i zachęcić harcerzy do ich zdobywania? Czy te stopnie są nam w ogóle do czegoś potrzebne? 
 
Referat Wędrowniczy Chorągwi Opolskiej serdecznie zaprasza wszystkie osoby, które mają styczność z byciem opiekunem prób wędrowniczych lub na stopnie wędrownicze albo w przyszłości możliwe, że takimi opiekunami będą, na warsztaty dotyczące pracy z tymi próbami.
 
Szczegółowe informacje w linku poniżej:

Pogrzeb zmarłego wczoraj hm. Stanisława Jacka Chlebdy odbędzie się w sobotę 28.01. br. Ostatnie pożegnanie Druha Jacka rozpocznie się o godz. 13:00 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Opolu-na Półwsi (stara część cmentarza). Rodzina Druha Jacka serdecznie prosi aby zamiast kwiatów i wieńców, wesprzeć działalność 107 Drużyny Harcerskiej „Powsinogi”, której Druh Jacek był założycielem i drużynowym przez 40 lat, a potem wspierał i do ostatnich dni ściśle współpracował. Szczegółowe informacje:

Bez tytułu

Zapraszamy wszystkich kandydatów na zastępowych i przybocznych, jak również osoby, które już pełnią te funkcje i chciałyby poszerzyć swoją wiedzę oraz nawiązać nowe znajomości z lokalnymi Superbohaterami!

Organizator: Hufiec ZHP Opole

Komendant Kursu: pwd. Robert Mnich
Zastępca komendanta: sam. Dominika Malorna
Oboźny: dh Mateusz Dybowski

Termin i miejsca:
biwak I: 21-23 października 2016, Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy „Kucoby”, Kucoby 35, 46-300 Olesno
biwak II: 10-13 listopada 2016, PSP w Łubnianach, ul. Opolska 51, 46-024 Łubniany

Continue Reading

Odznaka na 800-lecie Opola” jest propozycją programową Chorągwi Opolskiej ZHP. Może być ona realizowana przez gromady, drużyny, patrole, kręgi lub zespoły zadaniowe/projektowe (zwane dalej drużyną Odznaki) w roku harcerskim 2016/2017.

Podsumowanie Odznaki odbędzie się podczas zakończenia roku harcerskiego 2016/2017.

Drużyna zdobędzie Odznakę na 800-lecie Opola, gdy zrealizuje wszystkie zadania, znajdujące się tu:

Lista zadań: odznaka-na-800lecie-wymagania-tabela

 

Formularz zgłoszeniowy: Kliknij tutaj!

Przez dwa weekendy pełne pracy, zabawy, przygody, wyzwań, i nie tylko grupa 12 przyszłych instruktorów uczyła się(i jeszcze się uczy) wszystkiego tego, co tylko może być przydatne w ich przyszłej pracy. Pierwszy biwak kursowy w schronisku w Wieszczynie w dniach 8-10.04 pokazał nam w bardzo namacalny sposób część najważniejszych elementów harcerskiego wychowania. Okazuje się że robienie (i jedzenie) przepysznych sałatek owocowych może dokładnie pokazać wszystkie elementy harcerskiej metody, a praca w stworzonej na potrzeby kursu fabryce Trep-Wood produkującej koło-notatniki wyjaśni cały ciąg wychowawczy ZHP i to, jak ważna jest współpraca między drużynami z poszczególnych metodyk.

Continue Reading

Zapraszamy wszystkich harcerzy oraz zuchów do udziału w tegorocznym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbędzie się w Katedrze Opolskiej 18 grudnia (PIĄTEK) w godzinach 16:00 – 19:00.

Przebieg wydarzenia:
16:00 oficjalne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Katedrze z udziałem biskupa Pawła Stobrawy
17:00 gra miejska „Zauważ człowieka” (zuchy, harcerze, HSi) i kuźnica (wędrownicy)
18:30 Wspólne zakończenie, krąg.